Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu jest jak najbardziej możliwe. Może faktycznie, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, bo raczej blog kojarzy się z dzieleniem się własnymi pasjami, a nie biznesem. Jednak coraz więcej osób postanawia połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jednym ze sposobów zarabiania na blogu są oczywiście reklamy. Jeżeli posiadamy swoją witrynę na znanym serwisie, to raczej jest on nam w stanie zaproponować już uruchomienie reklam Google Adsense. Jeśli ktoś prowadzi bloga na swojej stronie to może sprzedawać miejsce na reklamy innych firm, najczęściej powiązanych z tematem bloga.

Innym sposobem na zarabianie jest również przystąpienie do różnych programów partnerskich. Wymaga to jednak nieco więcej nakładu pracy, ponieważ najpierw trzeba znaleźć firmy, które taki program partnerski oferują. A jest ich mimo wszystko dość dużo. Najczęściej są to banki, doradcy finansowi, czy różne porównywarki cen.

W pierwszej chwili należy się zarejestrować. Po zarejestrowaniu następnie, przechodzimy do wypełnienia specjalnego formularza, w którym decydujemy się właśnie na przystąpienie do programu partnerskiego. Następnie link polecający umieszczamy na naszym blogu.

Jak widać jest całkiem sporo sposobów, żeby zarobić. Jednak w pierwszej kolejności należy zadbać, by mieć jak największą „oglądalność”. Dopiero później będzie można liczyć na to, że to przełoży się na pewien zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *