Ile zarabia lekarz

Ile zarabia lekarz

Lekarz jest zawodem, który uchodzi na jeden najlepiej płatnych w Polsce. Oczywiście istnieją bardzo zróżnicowane stawki, które różnią się między sobą ze względu na funkcję, miasto, a także szpital lub przychodnię, w której dany lekarz przyjmuje swoich pacjentów.

Średnio lekarz pracujący w państwowym szpitalu zarobi około 3-5 tys. złotych. Później może być już tylko lepiej.

Najwięcej na pewno zarabiają ordynatorzy pracujący w klinikach w województwie mazowieckim, dolnośląskim, a także wielkopolskim. Jednym słowem im wyższe stanowisko, tym lepsze wynagrodzenie. Bowiem na stanowisku ordynatora, można wyciągnąć już około 7-10 tys. złotych na miesiąc.

Lekarze jednak rzadko kiedy ograniczają się do jednego miejsca pracy. Bardzo często robią dodatkowe godziny poza publicznymi szpitalami i przychodniami. Oczywiście pracują już w służbie nierefundowanej. Wtedy stawki ich zdecydowanie rosną. Najlepsze stawki mają lekarze, do których nawet prywatnie trzeba się naczekać na wizytę, ponieważ jeden lekarz ma pod sobą co najmniej kilkadziesiąt pacjentów i więcej. Do takich lekarzy należą na przykład hematolodzy lub urolodzy. Do tych specjalistów zazwyczaj są największe kolejki.

Zatem największe zarobki będą sięgały nawet kilkunastu tysięcy na miesiąc. Jednak trzeba wziąć po uwagę, że również medycyna jest jednym z najdroższym kierunków studiów w Polsce. I niestety nie każdego stać, żeby zacząć studiować medycynę.