Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu

Jest na to kilka sposobów. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze, w dodatku wielkie nie przyjdą do nas zaraz po opublikowaniu pierwszego posta.

Pierwszym sposobem jest umieszczanie reklam ad sense na swoim blogu.  Jest to reklama kontekstowa, a to oznacza, że treść reklam umieszczanych na twoim blogu dopasowana jest do treści na nim zamieszczanych.

Kolejnym sposobem jest promowanie produktów sponsora. Dotyczy to jednak bardziej popularnych blogów o ustalonej już renomie. Zwykle to działy marektingowe obecne w każdej większej firmie zgłaszają się do popularnego blogera. Takie promowanie może przyjąć rożne formy, w zależności od charakteru bloga. Bloger może zostać poproszony o napisanie artykułu, w którym produkt firmy zostanie przedstawiony w pozytywnym świetle. Bloger może również zostać poproszony o umieszczenie konkursu z produktami sponsora, bądź zdanie relacji z wydarzenia organizowanego przez daną firmę

Innym pomysłem na zarabianie na blogu jest tzw. product placement. Jest to szczególnie dobra metoda, gdy Gloger umieszcza zdjęcia, bądź filmiki. Może on się wtedy zgłosić do jakiejś firmy z propozycją umieszczania wizerunków produktów danej firmy w swoich postach. Oczywiście za opłatą.

Jak widać zatem jest kilka sposobów na to, aby na swojej pasji pisania zarobić nieco pieniędzy