Listy motywacyjne – Pozostałe

Listy motywacyjne – Pozostałe

List motywacyjny powinien składać się z kilku elementów. Elementy te należy zawrzeć w dokumencie w ustalonej kolejności. Nie należy tworzyć dokumentu w odwrotnej kolejności ani pomijać żadnego punktu. Z jakich zatem części powinien składać się list motywacyjny?

Dane adresowe

List motywacyjny powinien zawierać nasze dane oraz dane adresata. U góry zamieszczamy swoje dane a następnie adres firmy, do której aplikujemy. Warto zaadresować dokument do konkretnej osoby zajmującej się rekrutacją. Brzmi to lepiej niż zaadresowanie do działu lub całej firmy. Taka osoba może poczuć się doceniona i zauważona. No a to oznacza dodatkowe punkty dla nas.

W jaki sposób dowiedzieć się jak nazywa się osoba rekrutująca? Możemy po prostu zadzwonić do firmy lub poszukać informacji w internecie.

Wstęp

List motywacyjny na wstępie powinien zawierać informację jak dowiedzieliśmy się o ofercie pracy. Koniecznie też napiszmy co nas skłoniło do napisania listu. Możemy na przykład napisać, że słyszeliśmy o dobrej renomie firmy albo możliwości rozwoju.

List motywacyjny powinien też w tym miejscu zawierać informacje o jakie stanowisko się ubiegamy. To miejsce, gdzie możemy także pochwalić się wiedzą na temat firmy.

Rozwinięcie

W tym miejscu warto także wyjaśnić dlaczego jesteśmy zainteresowani pracą w tej właśnie firmie. Co takiego nas tu przyciągnęło? Na tego typu pytania najlepiej odpowiedzieć sobie już wcześniej aby list motywacyjny był bardziej przekonujący i abyśmy napisali go z większą pewnością siebie. Możemy tu opisać również swój największy sukces.

List motywacyjny powinien również informować czy zamierzamy związać się z firmą na stałe. Warto też przedstawić swoje cechy charakteru. Jednak należy napisać o nich z punktu widzenia odbiorcy. Czyli po prostu piszemy w jaki sposób nasze wyjątkowe cechy charakteru mogą przyczynić się do sukcesu firmy.

Zakończenie

List motywacyjny kończymy pisać wyrażając chęć spotkania. Składamy też własnoręcznie podpis i dołączamy załączniki. Nie zapominamy o zwrotach grzecznościowych.