Najlepsze lokaty

Najlepsze lokaty

Lokaty bankowe można podzielić pod względem na terminu zamrożenia pieniędzy, na lokaty pod względem wielkości inwestycji, a także na rodzaj klienta, czy jest to osoba fizyczna czy przedsiębiorca, lub klient biznesowy.

Pierwszy podział obejmuje lokaty krótkoterminowe, średnioterminowe oraz długoterminowe. Krótkoterminową lokatą może być chociażby lokata jednodniowa, która jest zakładana tego samego dnia. Lub na przykład tygodniowa, dwutygodniowa, miesięczna, dwumiesięczna, trzymiesięczna. Lokata średnioterminowa trwa około 12 miesięcy. Natomiast o lokacie długoterminowej będziemy mówić w momencie, kiedy trwa ona powyżej roku.

Kolejny podział uwzględnia lokaty, które zaczynają się już od wartości około 500 złotych. Innym rodzajem lokat są lokaty na bardzo wysokie kwoty, zwykle zaczynające od kilkudziesięciu tysięcy złotych. I te właśnie ostatnie najczęściej kierowane są ze strony banków do klientów prywatnych lub przedsiębiorców.

 

Niestety ciężko jest stwierdzić ogólnie jaka lokata będzie najlepszą inwestycja dla wszystkich. Jak widać podział lokat bankowych powstał właśnie po to, by oferty bankowe kierowane były dla osób z mniejszym lub większym kapitałem przeznaczonym do inwestowania. Dla jednych osób potrzebny będzie szybki zysk, na lokacie jednodniowej, a inna znowu wykaże się większą cierpliwością i zamierzają one zamrozić swoje pieniądze na okres na przykład 24 miesięcy. Także dobrym pomysłem może być na przykład skorzystanie z kalkulatora finansowego wyliczającego potencjalny zysk.