Wsiadając za kierownicę cudzego auta zapytaj o obowiązkową polisę OC

Brak polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to nie tylko problem właściciela. Siadając za kierownicą cudzego samochodu bez wykupionej polisy OC musimy zdawać sobie sprawę, że jako kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za prowadzony pojazd, w tym za szkody które nim spowodujemy.

Banalne!  Jestem kierowcą wiec odpowiadam! Nawet do kwoty 1,6 mln zł? Taką rekordową sumę musi zwrócić z własnej kieszeni kierowca który siedział za kierownicą auta bez wykupionego ubezpieczenia OC.

Około 20 tys. kierowców musi z własnej kieszeni zwrócić odszkodowania wypłacone ofiarom wypadków, w których sprawca nie miał wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Szacuję się, że 80% polskich kierowców nie zdaję sobie sprawy, że siadając za kierownicą cudzego auta powinni upewnić się czy jego właściciel ma ubezpieczenie OC.

Dlatego na szeroką skalę propaguję się akcję „Nie wstępuj w związek, na który nie jesteś gotowy”

Inicjatorem akcji jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, partnerami: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Rzecznik Ubezpieczeniowych, Polska Izba Ubezpieczeń oraz Komisja Nadzoru Finansowego jako partner honorowy.